O Firmie


Zakład Usługowo-Produkcyjny Metal s.c. powstał w 1991 roku i został zarejestrowany w Urzędzie Miejskim w Myszkowie. Spółka początkowa wydzierżawiła teren o powierzchni 6,5 tyś metrów kwadratowych, który był przeznaczony pod działalność rzemieślniczą. Firma znajduje się przy ulicy Gruchla nr 21 w dzielnicy Myszków Mrzygłód.

W grudniu 1991 roku rozpoczęto budowę zakładu cynkowni, którą zakończono dopiero w czerwcu 1992 r. ponieważ została oprotestowana przez okolicznych mieszkańców. Budowę kontynuowano dopiero po otrzymaniu zgody na dalsze działanie od Ministerstwa Ochrony Środowiska. W pierwszej fazie wybudowano jeden piec cynkowniczy, kadzie trawialni, zbiorniki na wodę chłodzącą oraz ścieki i resztę infrastruktury technologicznej. Po uzyskaniu pozytywnej opinii z Ministerstwa Ochrony Środowiska i porozumieniu z okolicznymi mieszkańcami oficjalnie uruchomiono zakład w sierpniu 1992 roku.
Aby zabezpieczyć podstawową obsługę nakładania powłoki cynkowniczej metoda ogniową, rozpoczęto budowę wirówki w celu wejścia na rynek śrub i elementów złącznych, które wymagają odwirowania po zanurzeniu w roztopionym cynku. Wirówkę uruchomiono w 1993 roku i rozpoczęto cynkowanie ogniowe elementów złącznych. Zapotrzebowanie na usługę cynkowania ogniowego umożliwiało dalszy rozwój zakładu i wykupieniu w 1998 roku terenu na własność.
Dalszy systematyczny wzrost zapotrzebowania na usługę cynkownia ogniowego zdecydował że w 2000 roku rozpoczęto kolejna inwestycję rozbudowy hali pod drugi piec cynkowniczy i cześć socjalno- administracyjną. Od marca 2003 roku nasza firma dysponuje dwoma piecami cynkowniczymi, a nasze możliwości to cynkowanie około 500 ton elementów stalowych (śrub, nakrętek i innych drobnych elementów) w ciągu miesiąca.
W listopadzie 2001 firma została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Katowicach pod nazwą Zakład Usługowo-Produkcyjny Metal Spółka Jawna Marian Dojerski, Józef Kciuk.